4/28/2017 04:55:00 PM

Egmont- Czytam sobie: Dobry pies . Cuda z mleka

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzje dwóch książeczek od Egmont z serii Czytam sobie. Książeczki te przeznaczone są co prawda dla dzieci starszych niż mój Filip. Dla dzieci, które zaczynają czytać, bądź też już dość dobrze czytają. Seria podzielona jest na poziomy trudności.
Książeczka Dobry Pies to poziom 1, a książeczka Cuda z mleka to poziom 2.Ja czytałam synkowi książeczki osobiście, ale docelowo trafią do mojego chrześniaka, który będzie sobie sam je już czytać.
To co podoba mi się w tej serii książek najbardziej, to to że wydawca dobrał odpowiednią ilość tekstu, to znaczy Opowiadania są niedługie, ale na każdej ze stron znajduje się niewiele tekstu, a tekst pisany jest dużą czcionką by ułatwić dziecku zadanie czytania. Te książeczki idealnie nadają się do nauki samodzielnego czytania, wielu wydawców oferuje książki dla dzieci, które uczą się czytać, ale niestety zbyt dużo tekstu naraz zraża małych czytelników, dlatego moim zdaniem dla wydawcy Egmont należy się duży plus za przemyślane rozplanowanie tekstu na stronach.

Dodatkowo piękne ilustracje to już chyba nieodłączna część książek Egmontu.

Książeczki mają rozkładana okładkę, która posłużyć może małemu czytelnikowi jako zakładka, gdyby chciał zakończyć czytanie.

Dobry Pies, to opowiadanie o buldogu Bazylu i jego pani Natalce. Zdania sa krótkie, napisane prostym językiem. Dodatkowo na stronach, na obrazkach znajdziemy wyrazy, pojedyncze wyrazy podzielone na literki, tak by dziecko zaczynające naukę czytania uczyło się najpierw czytać tych pojedynczych słów właśnie.


Druga książka to Cuda z mleka, jest to już drugi poziom trudności czytania, dla dzieci które już płynnie czytają. Tekstu na stronach jest zdecydowanie więcej, ale nadal pisane są sporą czcionką. Na stronach znajdziemy wyrazy podzielone na sylaby.
Cuda z mleka to opowiadanie o tym jak Pankracy i
profesor Tatarak wyruszają w niezwykłą podróż do wnętrza bidonu z mlekiem, aby sprawdzić, jakie procesy zachodzą podczas jego fermentacji. Niezwykła przygoda jaka jest opisana w tej książce zachęci małego czytelnika do dalszej lektury. Opisane zjawiska biologiczne, chemiczne i wiele innych ciekawych faktów (prawd) sprawią, że nie tylko Twoje dziecko dowie się czegość ciekawego, nowego, ale na pewno się zaciekawi tą książeczką, bo jest naprawdę bardzo ciekawa.

Polecam Wam Egmont i zapraszam do Galaktyka Czytelnika

7 komentarzy:

 1. Wyglądaja fajnie cos dla dzici i małych i tych co sie uczą czytac :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki może i dla trochę starszych dzieci, nie mniej jednak warto je czytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. ale te ilustracje są śmieszne :)) super książeczki

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe są obie,rozkładana okładka to kolejna zaleta :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger