1/03/2017 03:49:00 PM

Hello Horse- Gra Memo

Dzisiaj wracamy do Was z całkiem nową propozycją gry memo. Otrzymaliśmy ją od Hello Horse. Co wyróżnia tą grę? Przede wszystkim jej oddanie koniom. Na każdym bowiem obrazku widnieje bajkowy konik, w różnych pozycjach, z różnymi przedmiotami i w różnych kolorach. Taki konic z czasów dzieciństwa- mojego dzieciństwa. Kojarzy mi się z bardzo starą wersją kłapouchego. Karty do memo są wyciskane z kartoników. Wszystkie są bardzo solidnie zrobione, kartonowe, grube i nie do połamania przez dziecko. Gra memo Hello Horse to gra edukacyjna dla najmłodszych. To memory które uczy nie tylko zapamiętywania, spostrzegawczości, ale także pozwala poznać dzieciom od najmłodszych lat magiczny świat koni. Zasady gry są proste, typowe dla memory. Rozkładamy kartoniki z logo Hello Horse do góry i gramy z dziećmi, każdy po kolei odkrywa dwie karty, jeśli karty są identyczne zabiera je i odkrywa dalej, jeśli karty różnią się od siebie na powrót są odwracane logiem Hello Horse do góry.
Mój Filip wymyślił sobie też inne zajęcie, a mianowicie troszkę ułatwione dobieranie par z rozsypanych kart. Przy okazji uczymy się też zapamiętywać kolory i poprawnie je nazywać.


Bardzo podoba mi się ta gra, bo jest solidnie wykonana, Obrazki magicznych koników kojarzą mi się z beztroskim dzieciństwem, z zabawą. Ta gra jest przyjazna dla najmłodszych graczy i my ją polecamy i zapraszamy do Hello Hourse.

7 komentarzy:

  1. super grsa n9ie widziałam takiej z konikami :) fajna mój woli kotki więc moe się znajdzie z kotkami

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie widziałam jej jeszcze.Memo również i u mnie przyda się :)

    OdpowiedzUsuń
  3. CUDNE SĄ TE KONIKI :))) FAJNY POMYSŁ NA GRĘ :)))

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger