1/16/2017 02:50:00 PM

Wydawnictwo A&K- Pirackie opowieści

Pirackie opowieści , to seria książeczek opowiadających o rozdzielonych trojaczkach: Elenie, Eryku i Elizie. Ale to także zbiór fantastycznych zadań, łamigłówek, ciekawych gier z pięknymi planszówkami oraz z wielorazowymi naklejkami. Książki tak naprawdę przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku, przyznaje szczerze myślałam, że mój Filip jest jeszcze za mały na takie książeczki, a jednak bawi się przy nich znakomicie. Najbardziej poza ciekawymi opowiastkami o przygodach  trojaczków zainteresowały mojego syna naklejki;) i gry planszowe. Łamigłówki takie jak labirynt rozwiązujemy razem i póki co jedynie paluszkiem rysujemy najkrótszą drogę, ale Filipek coraz szybciej odnajduje te drogi:)


Książeczki są pięknie wydane, przepiękne, kolorowe i miłe dla oka dziecka ilustracje to przyznać trzeba jeden z największych atutów książeczek. Kolejne atuty to ich wielozadaniowość. Książeczki zawierają bardzo ciekawe opowiastki o przygodach Elizy, Eleny i Eryka, którzy poszukując zagubionych, magicznych perełek przeżywają co rusz nowe przygody. Magiczne perły mają pomóc w odczarowaniu ich królestwa. Filipek choć nie jest wielkim fanem piratów opowiadań słuchał z wielkim zaciekawieniem i przeżywał każdą przygodę niczym sam byłby głównym ich bohaterem.
Książeczki stworzone zostały prze dwie mamy Panią Anię i Panią Kasię pod okiem pedagogów. Pani Kasia i Pani Ania to dwie mamy, które chciały stworzyć produkt łączący jakość i nowoczesność z wartościami edukacyjnymi. I tak powstały Pirackie opowieści:) Ale to nie wszystko. Książeczki tworzone są z aplikacjami. Niestety niewiele mogę o nich powiedzieć, bo przez popsuty telefon uniemożliwiło mi to korzystanie z aplikacji. Natomiast czytałam kiedyś opinie (i tak trafiłam na Wydawnictwo A&K). Opinię o aplikacjach, które w łatwy sposób można pobrać na telefon i dzieci mogą dalej cieszyć się i przeżywać kolejne szalone przygody pirackie. Mnie osobiście bardzo książeczki przypadły do gustu. Ich piękne wydanie, kolorowe i przyciągające od pierwszej strony oczy dziecka to niewątpliwie duża ich zaleta, piękne opowiadania i wiele ciekawych zadań, a do tego jeszcze kontynuacja przy pomocy darmowej aplikacji na telefon, no co można by było chcieć więcej. Takich książeczek nam na rynku książek dla dzieci trzeba, rozwijających, ciekawych i wielozadaniowych. Ja gorąco polecam Wam Wydawnictwo A&K i zapraszam na Facebooka.

9 komentarzy:

 1. super :) te nak;lejki coś dla moich brzdąców tylko z aplikacjęa nie wiem jak bo niby mam smartfon ale jakoś z nim nie umiem do ładu dojsć

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj przygodo :))) AHOY :D ale by się Irmince podobały książeczki, zwłaszcza i te naklejki :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Są interesujące,bogato ilustrowane mnóstwo fajnych zabaw i te naklejki,które dzieci kochają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczki :oD aż żal że już taka stara jestem ;o)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne książeczki :-) raj dla mojej Tosi :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. mam pomysł na kolejne wieczory z synem

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger