6/12/2017 10:56:00 AM

Egmont- Masza i Niedźwiedź. Czytam i układam


Dzisiaj kolejna książeczka od Egmont. 

Które dziecko nie szalało, lub nie szaleje za Maszą i Niedźwiedziem? Mój syn uwielbia psotną małą Maszę ( z którą mógłby się utożsamiać ;)) Tym razem książeczka o Maszy i Niedźwiedziu jest troszeczkę inna niż zwykle, bo poza krótkimi opowiadaniami i pięknymi ilustracjami zawiera także puzzle do układania.
Pierwszy raz kiedy mój Filip rozwalił wszystkie układanki i ja sama miałam spory problem z ich ułożeniem w odpowiednich miejscach.
Każda układanka ma swoje miejsce w książeczce, specjalnie wgłębioną ramkę i pod spodem obrazek dla ułatwienia układania.
Książeczka jest sporych rozmiarów, cała twarda, każda strona jest dość gruba, dlatego dla mniejszych dzieci też się ona nadaje, po wyjęciu puzzli może sobie śmiało małe dziecko oglądać obrazki z ulubionymi postaciami z bajki Masza i Niedźwiedź.
Bajeczki są krótkie i przedstawiają różne, humorystyczne sceny z bajeczki. Poza Maszą w książeczce znajdziemy Misia, panią Misiową, której nigdy nie pamiętam imienia, są też dwa wilki, jeżyk, panda , a nawet pingwinek, którego wysiadywał Miś.

Puzzle są wykonanego z grubej tektury, odporne na wyginanie, to znaczy podczas wyciągania mój syn trochę naginał elementy, ale żaden nie ma zagięcia.Książeczka jest humorystyczna, puzzle zajmują sporo czasu;) Książeczka jest kolorowa, wesoła i naprawdę spodoba się fanom Maszy i Niedźwiedzia.
Ja do tej pory miałam kilka książeczek z puzzlami, ale tak jest dużo większa i przez to układanki mają też więcej elementów, więc nadają się też dla starszych dzieci.

Polecam i zapraszam do Egmont oraz Galaktyki Czytelnika

7 komentarzy:

 1. super książeczkas miałyśmy taką z innymi obrazkami córcia uwielbiała az sie zniszczyły na dobre

  OdpowiedzUsuń
 2. Tosia też się utożsamia z Masza :-) fajna propozycja dla dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super moja też lubi masze 😗😗

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy tę książeczkę, moja córka ją bardzo lubi. Teraz ma fazę na różne układanki. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Połączenie książeczki z puzzlami,ulubiona przez nasze dzieci Masza i Niedźwiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masza i niedźwiedź co wieczór usypiają nasze dzieci do snu. Bardzo ciekawy sposób połączenia puzzli i książeczki.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger