6/28/2017 12:07:00 PM

Edipresse Książki- Myszka w paski i pierwsza pomoc
 • Wydawnictwo: Edipresse Polska
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788379458271
 • Ilość stron: 124
 • Format: 20.5x26.0cm
 • Oprawa: Twarda

Uczycie swoje maluchy od małego pierwszej pomocy? Jeśli tak ta książka będzie idealnym pomocnikiem. Myszka w paski dobrze znana z bajeczek krótkometrażowych na kanale MiniMini+  jak nikt inny potrafi pokazać co należy zrobić, jak się zachować gdy komuś dzieje się krzywda. 
Dzieci podobnie jak dorośli w panice zapominają, lub po prostu nie wiedzą, co zrobić gdy podczas zabawy zatną paluszek chociażby kartką papieru, lub podczas gry w piłkę, ktoś kopnie zbyt mocno i inne dziecko dostanie piłką w nos, na wskutek czego poleci mu krew. Zamiast w popłochu biec do Pani nauczycielki całą gromadką, jeden czy dwoje dzieciaczków moje udzielać pierwszej pomocy.Myszka w paski to naprawdę rewelacyjna książka znajdziemy w niej opowiadania opisujące zdarzenia, w których niezbędna była pomoc. W książeczce opisane zostały historie o krwotoku z noska, zakrztuszenie, odmarznięte ręce czy też ból zęba, drzazga w palcu.
Jej bohaterami są przyjaciele ze szkolnego podwórka: Szymek, Lenka, Zosia i Franek. Myszka w paski występuje w książeczce, tak jak i ekranizowanej bajeczce, jako narrator udzielający wskazówek jak powinny zachować się dzieci, co powinny zrobić. Każdy nieszczęśliwy wypadek, zdarzenie opisywane jest w osobnej historyjce. Poza opowiadaniami w książeczce znajdziemy spora dawkę różnych ćwiczeń mających za zadanie utrwalanie wiedzy dziecka. Zadaniem dziecka jest na przykład wybranie wszystkich pomocnych rzeczy by zatamować krwawienie z nosa, lub też wybór odpowiedniego nakrycia głowy, które uchroni dziecko przed urazami.
Książeczka wydana jest w przepięknych pastelowych kolorach, na dobrą sprawę biało-czarne obrazki można pokolorować. Dodatkowo w książeczce znajdziemy także puste strony , nazwane szkicownikiem, gdzie dziecko może malować, zapisać to co dla niego wydaje się istotne.
Najbardziej jednak cenną informacją, jaką dziecko znajdzie w jednym z rozdziałów książki są numery alarmowe, dzięki którym nawet maluch może wezwać odpowiednią służbę w razie potrzeby.
Jak dla mnie książka jest wyjątkowo mądra i potrzebną w biblioteczce dziecka. zachęcam Was do jej zakupu, bo to wartościowa książka. Nam przyda się na kilka lat , jestem o tym przekonana:)

Polecam Edipresse Książki i zapraszam na ich Facebooka

8 komentarzy:

 1. Super moja córcia by ją polubiła nawet chętnie by się nauczyła lubi oglądac takei bajki jak lecżą i pomagają co sie powinno a co nie

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tej myszce :P moja Natka lubi takie postacie. Na pewno była by zachwycona taką książeczką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myszka w paski💓bardzo lubimy

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię włączać Mikołajkowi te bajeczki,są bardzo pożyteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. przydatna książeczka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. Bajeczka dobrze mi znana, a książeczka super

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger