6/29/2017 01:23:00 PM

Egmont- Poczytaj ze mną. Przypowieść. O srebrnej łyżce


Czytaliście już swoim dzieciom przypowieści? Jeśli nie to polecam Wam właśnie tą o srebrnej łyżce :) Nam się bardzo spodobała, chociaż początkowo wydawała się zbyt "dorosła". 


Książki od Egmont zawsze nas zaskakują, tak jest i w tym przypadku, jest zupełnie inna niż te które do tej pory czytaliśmy. Ma obrazki, bardzo piękne zresztą, ale nie na każdej stronie. Papier jest matowy, nie śliski. I jest skierowana do starszych dzieci, ale jeśli lubicie czytać swoim dzieciom to i dla młodszych się nadaje. 
Skierowana jest do dzieci, które samodzielnie czytają, tekst pisany jest dużą czcionką, przypowieść podzielona jest na kilka, niezbyt długich rozdziałów, tak by dziecko mogło przerwać czytanie i wrócić do niego w dogodnym dla niego czasie.Książka opowiada dzieje stworzenie świata, pierwszej rodziny, oraz srebrnej łyżki, która tejże rodzinie całe życie towarzyszyła przechodząc z rąk do rąk. Małżeństwo Lahmanów wiedzie intensywne życie, w którym nieodłącznie towarzyszy im rezolutna, mówiąca srebrna łyżka. Z jej postacią opisanych jest kilka dość śmiesznych i ciekawych historyjek, takich jak łyżka zastępowała młodego Lahmana w nauce, by ten mógł się bawić i co z tego wyniknęło, albo też o sporze chłopca z kolegą o srebrną łyżkę. To między srebrną łyżką a Dawidem- synkiem Państwa Lahmanów nawiązuje się niezwykła więź. I ta więź sprawia, że przeżywają oni wiele wspaniałych historii. Jednak wszystko ma swój kres, rodzina Lahmanów musiała wprowadzić się ze swojej wioski, zostawili więc srebrną łyżkę w rodzinnym domu, a ta służyła innym domownikom, dopiero gdy poczuła że może zaufać jednemu z domowników- małej dziewczynce, opowiedziała historię swojego życia z Dawidem.Książka jest troszkę o początkach naszego świata, ale zawiera też wiele cennych przypowieści, choćby nawet o sporze o srebrną łyżkę i propozycji jej podzielenia na 2 części. Bardzo ciekawa forma przekazu młodemu czytelnikowi .
My przeczytaliśmy książeczkę za jednym posiedzeniem, bo czyta się ja szybko:)
Polecam Wam Egmont i zapraszam do Galaktyka Czytelnika

9 komentarzy:

 1. Ciekawe ilustracje. Nie słyszałam o tej książce ale jest warta uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna ja zaczynam szukac dla córci takich własnie książeczek ,które raz sama nie znam dwa ona bedzie chętnie czytać jak sie nauczy sama a wczęsneij razem poczytamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy Mikołajkowi przypadłaby do gustu,może troszkę na później :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jak żona napisała dla starszych dzieci

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger