6/09/2017 12:07:00 PM

Wydawnictwo Edipresse- Alfabet aktywnie kolorowanka TVP ABC

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję o książce, na której punkcie mój syn ma ostatnio bzika- dosłownie. 

"Zabawa jest nauka, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki!Koloruj zwierzątka i ćwicz alfabet.
Zwierzątka do kolorowania, rytmiczne wierszyki, łamigłówki do rozwiązania, szlaczki do ćwiczenia zdolności manualnych. TVP ABC i Edipresse Książki prezentują kolejną część kolorowanki „Alfabet aktywnie TVP ABC”, w ślad za pierwszą częścią „Alfabet kolorowanka”. Publikacja powstała z myślą o dzieciach, które stawiają pierwsze kroki w nauce alfabetu, oraz tych, które pragną doskonalić nabytą już umiejętność pisania. (Edipresse Książki, 24 maja).
Autor: Materiały prasowe
Które z dzieci nie znam TVP ABC, Cielaczka, Bociana lub Anakondy? Ten świat pełen barwnych, śmiesznych zwierzątek zaprasza nasze dzieci do wspólnej zabawy i nauki alfabetu. W książce znajdziemy przepiękne ilustracje do każdej z literek. 
Każdej literce poświęcone są aż 4 strony różnych zadań. Dziecko poznaje alfabet bawiąc się wraz ze wspaniałymi zwierzątkami wprost z ekranu TVP ABC. W książeczce znajdziemy różnorodne zadania, nie tylko kolorowanki, ale także rysowanie szlaczków, labirynty, dopasowywanie brakujących elementów układanki. Co więcej Pierwsza strona każdej literki to nie tylko przedstawienie jej w dużej i małej postaci, ale także przedstawienie zwierzątek zaczynających się na tą literkę i bardzo rytmiczne, krótkie wierszyki o nich, ponadto na stronie pierwszej danej literki dziecko ma wyznaczone miejsce do ćwiczeń pisowni dużej i małej literki alfabetu. 
Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, aby jednak dzieci nie znudziły się nauką pisowni alfabetu do każdej z literek przygotowano pakiet świetnych zabaw, ćwiczeń, które na pewno przypadną do gustu wszystkim  dzieciom, są bowiem tak zróżnicowane, że nie sposób jest by dziecko nie znalazło czegoś odpowiedniego dla siebie.

Mój syn Filip siada z książeczką i póki co przegląda opowiadając co widzi , rozróżniając literki, rozwiązuje także zadania z dopasowaniem brakujących elementów, czy też labirynty, za samo kolorowanie jeszcze się nie zabrał, bo jak twierdzi nie wie czym. Każdy bowiem wie, ze dziecięca wyobraźnia nie ma granic i do kolorowania użyć można wszystkiego, a mój syn zdecydować się nie może. Książka to aż 132 strony do kolorowania, rozwiązywania, ćwiczenia, na każdej ze stron coś nowego, ciekawego i na pewno z tą książką nasze dzieci nauczą się dużo więcej niż samego alfabetu.

Mnie osobiście bardzo spodobała się książka i z przyjemnością dokupię pierwszą część, a Was zapraszam do Wydawnictwa Edipresse oraz na ich Facebooka.


Dane wydawnicze:
Autor: opracowanie zbiorowe, tytuł: „Alfabet aktywnie TVP ABC”, Edipresse Książki, ISBN 9788379459865, cena: 29,99 zł, oprawa: twarda, format: 205 mm x 260 mm, liczba stron: 132, data premiery: 24 maja 2017 r. Copyright©Telewizja Polska S.A.


6 komentarzy:

 1. świetna mój córcia ma 5,5 roku od września do zerówki i ja mam dylemat czy sobie poradzi bo nawet nie chodzi o nauke a o to że ona zna cyferki nie tylko do 10 a nawet do 100 i więcej literki też i ona tyo lubi tzn pisanie

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam,że można dostać tak świetną kolorowankę edukacyjną. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa kolorowanka, która zachęca do aktywnego chłonięcia wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z taką pomocą nauka nie idzie w las :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. nauka alfabetu wciągnie dziecko

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger