6/12/2017 02:25:00 PM

Egmont- Smerfffffastycznie czyli kolejne komiksy z przygodami smerfów


Kolejna opinia dzisiaj z udziałem Wydawnictwa Egmont, tym razem będzie to post zbiorczy z komiksami o przygodach smerfów. U mnie w domu od dłuższego czasu trwa szał smerfów, więc musiałam ustąpić młodszemu pokoleniu i odda w jego ręce od razu wszystkie komiksy bez wyjątku:)

Kolejne komiksy o przygodach smerfów wydawnictwa Egmont to: Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha, Smerf Finansista oraz Smerfy i wioska dziewczyn. Zakazany Las.

Przyznaję się, że sama wciągnęła się w komiksy, bo ja zawsze są bardzo ciekawe, kolorowe i pełne humoru i zwrotów akcji. Te komiksy świetnie sprawdzą się dla małych dzieci, w celu samego przeglądania bardzo ciekawych ilustracji, jak również dla starszaków samodzielnie czytających, jako bardzo ciekawa lektura.

Najbardziej zaintrygował mnie komiks o wiosce dziewczyn, chociażby ze względu na to, że Smerfy z naszych czasów to sami mężczyźni i jedna, jedyna Smerfetka, dlatego też od tego komiksu zaczęliśmy czytanie.Smerfy i Wioska Dziewczyn. Zakazany Las

Niezwykłe historie jakie rozgrywają się w zupełnie nowym miejscu- wiosce dziewczyn. Przygody Smerfów tam mieszkających jak i naszych starych poczciwych Smerfów wywołały u nas burzę śmiechu. Komiks zawiera 5 bardzo ciekawych historii, wszystkie przepięknie zilustrowane. Gdy czytaliśmy mój Filip często przystawał na danej stronie i opowiadał swoją wersję wydarzeń, dzięki takim komiksom mój syn rozwija swoją wyobraźnię:)
Komiks opowiada o niezwykłości wioski dziewczyn jak i o niesamowitych przygodach, chociażby latającym  na smoku Ciamajdzie i jego przygodzie z jajem smoka. Albo też przezabawna historia Smerfa Ważniaka w wiosce dziewczyn to on został wybrany przez nie do zabaw, dla Ważniaka dziewczyńskie zabawy skończyły się nie najlepiej, wyszło na jaw że są twardsze, bardziej wytrzymałe na różne czynniki oddziałujące z przyrody.

Smerf Finansista


To kolejny komiks o przygodach Smerfów, tym razem to jedno opowiadanie. Kiedy Papa Smerf ulega wypadkowi jeden ze smerfów za wszelką cenę próbuje mu pomóc i wyrusza po lekarstwo do Omnibusa. Po drodze trafia do miasta ludzi i poznaje wartość pieniądza, tak mu się to spodobało, ze postanowił podzielić się tym odkryciem z pozostałymi Smerfami z wioski. Zaczął produkować złoto i nauczać wartości pracy za pieniądze. Początkowo wszystkie Smerfy świetnie się bawiły, ale wkrótce przestało być wesoło, chciwość zwyciężyła, zaczęły się nieporozumienia, kłótnie,co więcej o złocie dowiedział się chciwy Gargamel i postanawia za wszelką cenę zdobyć złoto i Smerfy. Pomimo uwolnienie się od Gargamela chciwość Smerfów sprawia, że życie w wiosce staje się uciążliwe. Na szczęście Papa Smerf wraz z Smerfetką postanawiają raz na zawsze położyć kres tym kłótnią. I znów wioska tętni radosnym śpiewem, bez złości i wyliczania kto, komu za co ma płacić.


Dziwne Przebudzenie Smerfa Śpiocha

To zbiór pięciu opowiadań w formie komiksu. Tytułowe opowiada o Śpiochu. Śpiocha każdy zna, wiecznie śpi i nic nie chce mu się robić. Gdy pewnego dnia budzi się odkrywa, że w wiosce wszystko jest inaczej, domki zniszczone, wioska zaniedbana, a jego przyjaciele to staruszkowi. Musi się sporo napracować zanim odkryje rozwiązanie zagadki. Na szczęście wystarczył eliksir by stary porządek wrócił .
Pozostałe historie opowiadają o Smerfnym pociągu i walce z Gargamelem, a także o przygodach ze smokiem, kretem i o Smerfach Strażakach, to ostatnie najbardziej spodobało się Filipowi, w końcu on dzielny strażak, dlatego opowiadanie o Strażakach Smerfach czytamy już enty raz.

Komiksy o Smerfach to wspaniała propozycja dla małych i nieco większych dzieci. Są tak pełne interesujących historii, że nie sposób się od nich oderwać. Polecamy:)
Zapraszam do Egmont i na Galaktyka Czytelnika.


7 komentarzy:

 1. Jak sam tytuł wskazuje Smerfastycznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale bym sobie poczytała uwielbiam smerfy i komiksy moje dzieci nie przepadają za komiksami ale kiedys do nich dorosną

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne. Mój syn uwielbia komiksy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Komiksów o Smerfach jeszcze nie mamy a Mikołajek je uwielbia oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. u nas znalazłyby miejsce na pólce

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger