6/19/2017 11:54:00 AM

Wydawnictwo PROMIC- Mój Przyjaciel Bóg. Poradnik dla dzieci


Czy Wasze dzieci zadają Wam czasem trudne pytania? A czy kiedyś padło pytanie A czemu tak właściwie ja mam kochać Boga, skoro go nie widać? Nie słychać ? U nas jeszcze to pytanie nie padło, ale pamiętam swoje dzieciństwo i wiele razy mama i babcia tłumaczyły mi te kwestie "po swojemu" nie do końca jednak zrozumiale dla mnie- dziecka. 

Dziś nie miałabym takiego problemu, a wszystko dzięki książce "Mój przyjaciel Bóg". To pięknie ilustrowana książka odpowiadająca właśnie na to nurtujące pytanie dzieci "a czemu".
Przyznaję szczerze czytając ją sama poczułam się pewniej, tak jak to dziecko, szukające odpowiedzi.


Bóg to przyjaciel, ale jak? skoro go nie widzę? nie czuję? Nie słyszę? Ta książka skrywa wszystkie odpowiedzi. Jest zarówno dla młodszych dzieci , jak i tych w wieku komunijnym i nawet tych jeszcze starszych:) Naprawdę przepięknie ukazuje nam Boga, w prosty sposób obrazuje Jego obecność, Jego czyny, Jego miłość. Bóg jest zawsze, wszędzie, czuwa, chociaż my nie widzimy, nie możemy namacalnie odczuć tej obecności, ale jest pomaga wtedy kiedy tego nie widzimy. Kiedy jesteśmy smutni on także jest zasmucony, jest dobrym przyjacielem, który w chwilach słabości jest obok. Niekiedy przemawiając do nas przez czyny innych- dobre uczynki to akt Bożej miłości. Czyż nie pięknie przeczytać wartościową książkę ?
Mnie ona wzrusza, bo syn choć jeszcze za mały po tej lekturze stale koło kościoła powtarza, że chce iść do Bozi, odwiedzić , a więc traktuje Boga jak swojego przyjaciela. Taki też jest cel tej książki przekonać wątpiące, czasem troszkę zagubione owieczki by wierzyły, że prawdziwy przyjaciel to Pan Bóg:)Serdecznie polecam książkę wydawnictwa PROMIC i zapraszam do odwiedzenia ich na Facebooku.

6 komentarzy:

  1. Książeczka wygląd na ciekawa i masz racje wyjasni proto dziecku kwestię związaną a Bogiem. U mnie nie ma trudnych pytań póki co ale z własnego dzieciństwa pamaiętam zero wyjaśnienie a nauke tego czy tamtego bo tak ma być i już. Czasy sie z mieniają i oby wiecej takeich książek i księży co przekazują naszą wiarę dzieciom w formie zabywany nie na "sucho " faktu

    OdpowiedzUsuń
  2. Odmawiamy codziennie pacierz,Mikołaj chętnie za mną powtarza niektóre zdania już sam umie powiedzieć.Przyjdzie i ten czas kiedy będzie się więcej wypytywał o te sprawy i wtedy książka będzie bardzo pomocna :)

    OdpowiedzUsuń
  3. książka powinna się u nas znaleźć

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger