6/30/2017 04:12:00 PM

ExpressMap- Mapy da dzieci


Czy Wasze dzieci też tak uwielbiają mapy, atlasy itp? Mój Filip szaleje za nimi, w samochodzie mąż musi trzymać 2 nawigacje, bo jedna jest Filipa;) 

Dlatego kiedy dotarły do nas mapy od ExpressMap Filip oszalał. 

Mapy dla dzieci od ExpressMap są niesamowite. Otrzymaliśmy 3 egzemplarze, a na nich aż 6 różnych map. 
Zwierzęta świata i Świat prehistoryczny
Świat i Świat antyczny
Układ słoneczny i Droga Mleczna


Dla małych fascynatów przyrody, świata i wszechświata coś ciekawego się znajdzie. 
To nie są takie zwykłe rozkładane mapy, one zawierają tyle informacji, że często książki tylu nie pomieściły. Przede wszystkim to co najważniejsze są tak zrobione by zaciekawić małych odbiorców i nauczyć ich wielu ciekawych rzeczy, w prosty sposób, bez nudnych (tak zawsze uważałam teorię do czytania za nudę) tekstów. Mojemu synowi najbardziej oczywiście podoba się świat zwierząt, a mnie podoba się, że każde zwierzątko przypisane jest do kontynentu. Poza przypisaniem danego zwierzątka do kontynentu znajdziemy także jego opis (za pomocą rysunków i przypisanej do niej legendy u góry mapy) a także ich wymiary i wagę.
Dzięki temu przydzieleniu zwierząt do kontynentów łatwiej będzie dziecku zapamiętać gdzie żyje dane zwierzątko.


Druga część mapy to świat prehistoryczny, z tej części mapy dowiemy się jakie zwierzęta żyły przed człowiekiem, dzięki bogatej legendzie poznamy wszystkie okresy prehistorii. Każde zwierze poza zilustrowaniem go ma przypisaną  długość ciała , wiele z nich ma przypisaną także wagę, poza tym pod obrazkami znajdziemy krótki opis oraz oznaczenie w jakim okresie żyły i czy były mięsożerne czy roślinożerne. Znajdziemy także informacje w jakim dokładnie rejonie żyły.
I tak dla przykładu wybrałam dla Was Polakant posługując się legendą oraz czytają opis dowiemy się, że Polakant był to Ankylozaur z  kolcami na grzbiecie,  żył w K- Kredzie, mierzył 4 metry, ważył 1 tonę, a jego rejon występowania to Anglia.
Sami widzicie to naprawdę niezwykłe mapy, jak dla mnie fantastyczne.
Kolejne mapy to Układ słoneczny i Droga Mleczna, kolejna bardzo ciekawa i przydatna mapa do nauki. Ja pamiętam jak mnie denerwowało, że nie mogę zapamiętać układu słonecznego kiedy byłam małym dzieckiem, a o Drodze mlecznej nie wiedziałam nic poza tym ze istnieje, teraz razem z Filipem odkrywam pełen ciekawostek Układ Słoneczny, przyznaję się bez bicia wielu informacji tu zawartych nigdy nie słyszałam. A moim zdaniem dużo łatwiej zapamiętać dziecku takie informacje właśnie w takiej formie, choćby nawet Łuna 10 ( ZSRR 31 III 1966) pierwsza sztuczna satelita księżyca, a Sputnik 2 (ZSRR 3XI 1957) pierwsza żywa istota w Kosmosie- pies Łajka.
Mapa Układu Słonecznego to super pomysł na zabawę w podróże kosmiczne z mniejszymi dziećmi, gdzie ich pojazd kosmiczny ląduje tu czy tam i wtedy rodzic czyta dziecku kilka ciekawostek o danym miejscu w Układzie.

Droga Mleczna tu naprawdę dużo się dzieje, możemy poczytać o teleskopach kosmicznych, o niesamowitym wszechświecie , w bardzo humorystyczny sposób przedstawiona jest cała Droga Mleczna, można super się pobawić z dzieckiem, taka mapa to też forma dużej planszy do wymyślonej gry, wystarczy trochę wyobraźni:)
Ostatni zestaw map to Świat i Świat Antyczny.
To równie bogato ilustrowane mapy, które muszą znaleźć swoje miejsce w Waszych domach. Serio, serio! :)

Świat nie dość, że humorystycznie przedstawione są tam najbardziej charakterystyczne postacie, miejsca, zwierzęta czy też produkty spożywcze dla danego rejonu. To również może posłużyć do wspaniałej zabawy w żeglarzy, zawiera bowiem informacje jak można podróżować po danym obszarze kuli ziemskiej. Bardzo podoba mi się, że wszystko jest przedstawione w sposób dość humorystyczny, bo dzieciom łatwiej zapamiętać coś wesołego, a nie nudną teorię:)
Świat Antyczny to z kolei pięknie zobrazowana Mitologia Grecka, Egipska i Rzymska. Przyznaję się, ta część mapy najbardziej mi się podoba, bo Mitologia to moja pięta jeśli o historię chodzi;) Na górze mapy zamieszczono bóstwa według mitologi egipskiej, u dołu bóstwa według greckiej i rzymskiej.
Na mapie za to przedstawiono plemienia i prastarych mieszkańców ziemi, ale także pojawiają się postacie, w które wierzono, chociażby Dracula. Na mapie oznaczono antyczne wyspy, budowle czy cenne dziedzictwa późniejszych pokoleń. Na mapie umieszczono także najsławniejszych, wielkich odkrywców ziem. Ta mapa także jest w sposób humorystyczny przedstawiona, dlatego z powodzeniem możemy wybrać się z dzieckiem w podróż w czasie i przenieść się do antycznego świata pełnego niesamowitych miejsc, budowli i pięknych bóstw.Jak dla mnie takie mapy są naprawdę wyjątkowe, nie tylko uczą, ale i dają pole do wielu wspólnych, rodzinnych zabaw. Zajmują niewiele miejsca po złożeniu, wykonane są w trwałego materiału, dlatego można je zabrać ze sobą wszędzie i urządzić wiele ciekawych zabaw, chociażby odkrywczych z mapą antyczną, albo też z mapą zwierząt super sprawa. Mamy teraz okres letni, dzieci uwielbiają poznawać świat, pokażmy im niebo i podarujmy przy okazji mapę z układem słonecznym, być może to zaprocentuje w przyszłości i będziemy mieli w domu małego astronoma?
Ja polecam z czystym sercem te mapy, są wyjątkowe, a jeszcze dziś obiecuję że ruszy nowa zabawa, gdzie wygrać będzie można jeden zestaw tych mapek.


Tymczasem zapraszam do ExpressMap oraz na ich Facebooka

10 komentarzy:

 1. wow swioetne te mapy u nas nr 1 to ta z kosmosem-juz wiem co córci na urodzinki kupic;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne pierwszy raz widzę

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż szkoda że ja takich nie miałam jak zaczynałam poznawanie świata i w szkole nie byłoa takich od razu dzieci polubia naukę nie wyda się im nudna

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sprawa z tymi mapami.Poznanie świata w ciekawy,humorystyczny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne moje dziewczynki byłyby zachwycone jeszcze ten układ słoneczny i droga mleczna extra

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne mapy! Moja córka uwielbia w taki sposób się uczyć i poznawać świat!

  OdpowiedzUsuń
 7. Po uśmiechu syna, widać że mapy są cudowne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Filipek to najlepszy tester zabawek a Jego uśmiech mówi wszystko

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger