12/20/2016 05:08:00 PM

Wydawnictwo Ida- Logopedyczne książeczki do poduszeczki dla 4 latka


Co prawda mój Filip ma dopiero 3lata, ale z książeczek dla 4latków chętnie korzystamy. Książeczki logopedyczne tak jak i poprzednie serie dla 3latków, to zbiór 3 książeczek małego formatu, każda z 3 książeczek zawiera ćwiczenia wspomagające profilaktykę logopedyczną.


Każda z książeczek jest zbiorem innych zadań. Mój syn upodobał sobie Zaczarowany języczek i pojazdy. Zwłaszcza tą część, gdzie naśladujemy dźwięki karetki, straży i policji. Sprawia mu to wiele frajdy, a ja wiem, że nawet tak proste ćwiczenie pomaga mu rozwijać mowę. 
Na pierwszych stronach książeczek znajdziemy informacje dla rodziców, co powinien umieć 4latek i kiedy udać się z dzieckiem do logopedy.  


Każda z książeczek dla 4latków sprawdza  jak i wspomaga ćwiczenia głosek s,z,c, dz. U nas Filip ładnie mówił "dz" ale od dłuższego czasu zamienia je na d, albo nawet k, dlatego postanowiłam już teraz ćwiczyć z nim języczek.

Dzięki ćwiczeniom zawartym w książeczce wiem jak wspierać rozwój prawidłowej wymowy. Książeczki są bardzo ładnie wydane, zachęcają dzieci do korzystania z nich. Zadania są przyjemne i często to po prostu forma zabawy, więc dziecko tak naprawdę nie odczuwa tej presji jaką może odczuć w gabinecie. 


Każda książeczka zawiera poza zadaniami do wykonywania z dzieckiem, także bardzo ciekawe wierszyki. Piękne ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka.
Przyznam szczerze, że dzięki książeczką sama zaczęłam wymyślać podobne ćwiczenia dla Filipka i dzięki temu wykorzystuje je w życiu codziennym, w każdej sytuacji, nie tylko wtedy kiedy mamy przed sobą książeczki.

Książeczki Logopedyczne do poduszeczki są bardzo ciekawą pomocą dydaktyczną. Ja osobiście dzięki książeczkom nauczyłam się jak poprawnie ćwiczyć z dzieckiem układanie ust, czy tez jak zachęcić dziecko do takich zabaw logopedycznych.


Seria dla 4-latków jest fantastycznym zbiorem zadań, pomysłów na wspólne działania, wspólne ćwiczenia prawidłowej wymowy. 
Nie każde dziecko będzie chciało współpracować z logopedą, te książeczki to wielka pomoc. Ja osobiście bardzo sobie cenię posiadanie ich w domu, bo tak naprawdę dzięki nim odkryłam klucz do rozwiązania języka mojego syna uparciucha.

Jeśli ktoś zastanawiał się na zakupem tych pomocy logopedycznych, to ja z czystym sercem polecam. Naprawdę warto je mieć w domu, ćwiczenia w nich zawarte są tak przyjemne, że każde najbardziej oporne dziecko (nawet mój uparty Filip) zacznie ćwiczyć, zacznie chcieć się bawić,a przy tym ćwiczyć poprawną wymowę.

Raz jeszcze polecam Wydawnictwo Ida oraz zapraszam do polubienia Książeczki logopedyczne.

9 komentarzy:

 1. super książeczki moja córcia lubi swoje dla 5-latka

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książeczki. Chętnie sięgniemy po nie z córką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak do tej pory niemusimy korzystac z takich pomocy i oby jak najdluzej

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto takie książeczki mieć w domku

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie sięgniemy po nie z córką

  OdpowiedzUsuń
 6. mam serie dla 3 latka mogę również polecić

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki są bardzo przydatne i ciekawe,z Mikołajkiem ćwiczymy serię na 3-latka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książeczki mi dobrze znane i jak ty uważam, że są świetne, a co do ćwiczeń które sama wymyślasz to może zrób wpis. Podejrzewam że nie tylko ja chętnie bym je poznała :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger