12/19/2016 11:22:00 AM

Aleksander Toys- Klucz i się ucz

Lubicie grać z dziećmi? My dopiero zaczynamy przygodę z grami, a w nasze łapki wpadła gra od Aleksander Toys Klucz i się ucz. Dobra zabawa gwarantowana i dla małych i dla dużych. Musze przyznać, że ja miałam spore kłopoty z goniącym mnie czasem, przynajmniej z początku wydawało mi się to proste, a później pstryk i czas minął, a mama nie ukończyła zadania. 
Klucz i się ucz to gra dla dzieci od 5 lat,ale my sobie ciut ułatwiamy grę, tzn Filipek ma szczególne względy:) W grę może grać 2-3 graczy. Opakowanie zawiera 4 klucze, paletkę, linkę, 30 kart kształtów, 25 kart kolorów, klepsydrę, 90 żetonów, instrukcje.
Gra polega a tym, że odkrywamy kartę jednocześnie uruchamiając klepsydrę i naszym zadaniem jest zapamiętanie albo kształtu ,albo kolorów i włożenie odpowiednich kluczy do paletki w ograniczonym czasie Czas odmierza nam klepsydra. 


Gra świetnie rozwija pamięć, uczy zdrowej rywalizacji, no i naprawdę wciąga:) Świetnie się w nią gra, zasady są proste, zrozumiałe dla dzieci. Gra moim zdaniem warta uwagi rodziców, którzy lubią spędzać czas z dziećmi na graniu, bo to świetna gra rodzinna. Wiele przy niej śmiechu i wygłupów u nas. Filipek na samym początku grał na zasadzie traf na czas kluczami w odpowiednie kształty, to troszkę tak jak sorter tyle że bardziej utrudniony, bo kształty to końce kluczy , ale i tak było mnóstwo zabawy. dzięki grze uczymy się też kolorów, nazewnictwa odpowiedniego, bo do tej pory jakoś nie pomyślałam o nauce kolorów, teraz nadrabiamy i idzie świetnie:)
Polecam Wam grę od Aleksander Toys, bo są to naprawdę ciekawe, edukacyjne gry. Zapraszam także do polubienia ich na Facebooku.

12 komentarzy:

 1. Świetna gra. Coś dla moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna niw widzialm nigdzie takiej ael juz ja lubie prosta fajna i dzieciaki ja pokochja chyba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry aleksandra sa swietne mamy kilka polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. Gry uwielbiamy, a tej jeszcze nie znamy, zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje maluchy miałyby wielką frajdę z takiej gry

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna gra :-) zarówno Kubuś jak i Tosia byliby przeszczesliwi

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawa u mnie też na etapie pocżatkowym z grami

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę dla starszych dzieci ale myślę,że u mnie też sprawdziłaby się :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger