12/20/2016 02:09:00 PM

Wydawnictwo MD- Bajki na każdy dzień tygodnia

Jakoś zawieruszyły mi się jeszcze jedne książeczki , a dokładnie cztery książeczki z serii Bajeczki na każdy dzień tygodnia.

Książki są przepięknie wydane. Duży format, twarda oprawa i cudowne, barwne ilustracje. Każda z 4 części składa się z 7 krótkich bajeczek, opowiadań. Każda bajeczka jest bardzo ciekawa, które pouczają. 

Czytając wszystkie bajeczki, najbardziej zapadła mi w pamięci bajka "Gwiezdny rycerz". Bajka o rycerzu, który w wiosce był poniżany, kilku "chojraków" chciało go pobić. Gwiezdny rycerz zawiódł ich do jaskini gdzie za sprawą czarów zostali uwięzieni w ciemności. Gwiezdny rycerz dał wybór rozbójnikom- zostać i szkolić się pod jego okiem na gwiezdnych rycerzu lub odejść i żyć tak jak dawniej żyli. Bajka uczy dzieci by pomagać słabszym a nie ich wyśmiewać i z nich drwić. 

Każda z bajek ma jakiś przekaz, piękny przekaz, pełny dobroci. Nigdzie nie ma przemocy, a same opowiadania nie są zbyt długie. Są idealne jako czytanka przed snem.

Mój Filip bardzo lubi te książki, często po nie sięga z półki i mówi "mamo chodz kytaj". Więc czytamy w ciągu dnia i na dobranoc:). 


 Cztery tomy pięknie ilustrowanych opowiadań to idealny zbiór n miesięczny "plan" czytania przed spaniem:) My polecamy książeczki od Wydawnictwa MD i zapraszamy na Facebooka.

10 komentarzy:

 1. Super uwielbiam takie książeczki

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada sie na ciekawa ksiazeczke

  OdpowiedzUsuń
 3. Na książeczki zawsze jestem na tak :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podobają muszą znaleźć się w mojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne książeczki. Osobiście bardzo lubię książki coś przekazujące dziecku, z mądrym morałem, bez przemocy, a po przeczytaniu opinii wygląda na to, że te właśnie takie są - idealne dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger