12/21/2016 12:30:00 PM

Wydawnictwo Nowik- Wielka księga gier i zabaw

Macie czasem problem z wymyślaniem zabaw? Ja czasami na każda propozycję słyszę "nie".
I co wtedy zrobić? wtedy sięgam po książeczkę wydawnictwa Nowik "Wielka księga gier i zabaw " i poszukuję nowej inspiracji. Co prawda gry i zabawy zawarte w książce są przeznaczone dla nieco starszych dzieci, ale wiele z tych propozycji na potrzeby młodszego dziecka można pozmieniać.
Książka zawiera ponad 130 gier i zabaw dla dzieci, wszystkie sa podzielone na kategorię: w domu, w szkole, na powietrzu czy też na wakacjach i w zależności od sytuacji wybieramy daną kategorię i znajdujemy spory zbiór propozycji. 
Każda propozycja gry czy zabawy jest dokładnie opisana. Każda taka instrukcja wzbogacona jest też o ilustrację obrazującą jak należy się bawić, grać. Przy każdej propozycji znajdziemy oznaczenie poziomu trudności, ilości graczy oraz  przedmiotów potrzebnych do zabawy. Ale to nie wszystko, przy każdej instrukcji gry znajdziemy także propozycje zabawy z różnych obszarów edukacji. Każda gra, zabawa jest dokładnie opisana. Nie spotkałam się w tej książce z trudnościami w zrozumieniu zasad. Co więcej sporo gier opatrzono komentarzem pedagoga, co na pewno jest bardzo pomocne. Ta książka to istna skarbnica dla mnie jako rodzica, a co dopiero dla nauczycieli, przedszkolanek. Ja cenię sobie naukę i cenię sobie zabawę, ale uwielbiam łączyć jedno z drugim, a dzięki tej książce mam nieograniczoną bazę pomysłów jak to zrobić. 

Książkę polecamy i zachęcamy do jej nabycia u Wydawnictwo Nowik

9 komentarzy:

 1. Mnie się podoba taka księga zabaw :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super taka książeczka o grach są peweni takie tez co i my graliśmy jak byliśmy mali :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I mamy rozwiązanie na dziecięcą nudę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialna książka i zdecydowanie wiem co sobie kupie na prezent :) tak dla siebie by wiedzieć co robić gdy usłyszę "nudzi mi się mamo" a w mojej głowie będzie pustka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger