12/12/2016 03:00:00 PM

Świat Naklejki- Naklejki etykiety

Nie wiem jak Wam, ale mnie już kilka razy zdarzyło się pomylić przyprawy. Trzymam większość w słoiczkach na półeczkach i czasem jak ktoś się dorwie do słoiczków to oczywiście nie odstawia w swoje miejsce (jak to faceci mają). Dlatego bardzo się ucieszyłam z etykiet. W swojej paczce znalazłam etykiety na przyprawy i etykiety na np. słoiki z dżemami.
Te czyste etykiety też wykorzystałam do podpisania słoiczków z przyprawami, dzięki temu nawet jak mi pomyli półki z przyprawami, to przyprawa będzie podpisana i ja się nie pomylę. Zazwyczaj mylona była bazylia i majeranek, podobnie wyglądają, a ja jak gotuje, to zawsze szybko szybko i dopiero jak unosi się zapach wiem co dosypałam, taki mój deficyt;) 


Ale od teraz nie mam problemu z rozróżnianiem przypraw. Co więcej w piwniczce mam sporo różnych soków. Do tej pory musiałam sobie je rozstawiać, po różnych częściach półki, żeby pamiętać. Ten jest malina, to truskawka, a to porzeczka. Pewnie jak ktoś od lat robi soki to gołym okiem wie, ja dżemy rozróżniam, ale soki- zwłaszcza te 3 jest mi ciężko, tak jak i sok z białych winogron, z jabłkowym. Dlatego wykorzystałam te sprytne etykiety. Bardzo szybko się  odkleja, nakleja i wypisuje. Można wypisać mazakiem, długopisem nie ma różnicy, bo i tym i tym dobrze się pisze. 

Moim zdaniem świetny sposób na uporządkowanie przypraw i weków w domu. Co więcej wreszcie mogę powiedzieć do męża "przyniósłbyś z piwnicy sok truskawkowy", a ten nie przynosi mi całego koszyka;) Tak tak, naklejki- etykiety to super sprawa. Ja polecam Świat Naklejki.

11 komentarzy:

 1. super pomyłś ja na swoje słoiki kupuje od znajomej w sjklepie takie metki co metkują towar i mam na przetwory ale na przyprawy się nie sprawdzją bo często używam a one odpsadaja lub się niszcza i są małe

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podpisane wycielam karteczki przykleilam i mam ale te duzo fajniejsze

  OdpowiedzUsuń
 3. super naklejki, też zdarza mi się pomylić przyprawy jak są nie opisane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne naklejki i bardzo przydatne

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł mam naklejki do przetworów i różnych przypraw ale te są o tyle fajne,że mają rysunki ;) I porządek zrobiony :)

  OdpowiedzUsuń
 6. i wszystko uporządkowane :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry pomysł ..estetycznie i przydatne

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe i praktyczne -lubię takie wszystko poukładane

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne, ale cos mi się wydaje że Tosia by mi je podkradala

  OdpowiedzUsuń
 10. przydatne żona z teściową co roku robią przetwory

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger