12/30/2016 07:00:00 PM

Wydawnictwo PROMIC- Boże Narodzenie z aniołkami

Jesteśmy już po Świętach, ale magia świat dalej w domach gości. Są choinki, piękne stroiki, trwa fascynacja prezentami, dlatego warto też sięgnąć po książeczkę o Bożym Narodzeniu od Wydawnictwa PROMIC.
Książeczka jest pięknie wydana, każde dziecko uwielbia obrazki, ta książka to idealny przykład obrazkowej książki. Obrazki które są inscenizacją opowiadań są barwne, piękne i idealne dla dzieci. Nie jakieś wymyślne, pstrokate, a łagodne, piękne i takie dziecięce.

Książeczka to zbiór opowiadań o Aniołkach. Aniołki niczym dzieci często potrzebują pomocy swojej matki. Matką Aniołków jest Matka Boża. W każdym z opowiadań mowa jest o przygotowaniach Aniołków w niebie na przyjście, zesłanie Pana Jezusa jako Dzieciątka na Ziemię. I tak czytamy między innymi o Zefirku, który uwielbiał bawić się z duszyczkami dzieci (duszyczki czekały aż ich dzieci się narodzą na Ziemi by przybrać ich ciała). Gnał do nich w każdej wolniejszej chwili i ciągle coś gubił. Niestety we Wigilię Bożego Narodzenia Zefirek zgubił swoją cytrę, szukał jej i szukał, aż przysiadł by pomyśleć, niestety przysiadł na cytrze zrywając struny. Płaczącemu Zefirkowi z pomocą przychodzi Matka Boża, która ceruję cytrę, poprawia włosy, czyści aureolkę- pomaga Zefirkowi dołączyć na czas do chóru Aniołków, który radośnie gra i śpiewa na przyjście Pana.
Mnie osobiście bardzo poruszyło opowiadanie o prezencie dla Pana Jezusa, o jego smutku, jak wyjaśnia małym Aniołkom, że nie wszyscy na Ziemi pamiętają czym tak naprawdę powinny być Święta Bożego Narodzenia. To zbiór naprawdę przepięknych opowiadań, którymi możemy wiele przekazać naszym dzieciom. Nie zawsze wiemy jak wyjaśnić dzieciom kilka kwestii w sprawie wiary, z takimi książeczkami jak ta będzie dużo łatwiej.

Ja jestem zauroczona tak przepięknie wydaną i napisaną książeczką dla dzieci, dlatego z czystym sercem polecam Wam Wydawnictwo PROMIC i zapraszam na ich Facebooka.

8 komentarzy:

 1. Widze ze i wy lubicie ksiazeczki

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczna książeczka i coraz większa mam ochotę na zakupy dl córci :) tylko gdzie ja będę trzymac

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka, ładne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajeczna historyjka :))) cudna :)))

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger