10/08/2015 12:05:00 PM

Samo Sedno- Umiejętności społeczne Twojego Dziecka. 10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu

Nie wiem czy słyszeliście o tej książce, ale jeśli nie to koniecznie Wam ją polecam. Niezależnie czy Wasze dziecko ma 2 miesiące, rok, 3 lata czy 10 lat, a może nawet 15. Ta książka jest dla każdego rodzica. To cenna nauka na lata. 


 

Chcesz żeby Twoje dziecko było postrzegane w społeczeństwie jako osoba kulturalna, potrafiąca się zachować i znająca dobre maniery, to nie kwestia Twojego złego wychowywania, że dziecko tak czy inaczej się zachowuje, to kwestia przygotowania go do różnych sytuacji. Czy ktoś z Was w domu odgrywa przykładowe scenki, by pokazać dziecku jak to wygląda w praktyce, a ie tylko wkłada do głowy suchą teorię?


 

Ja mam w domu małego łobuziaka i już wiem jak należy go uczyć, by zrobił dobre pierwsze wrażenie, bo pierwsze wrażenie robimy tylko raz. Jak nauczyć go kultury, odpowiedniego odnoszenia się do ludzi, nie tylko w realnym świecie, ale przecież teraz w dobie internetu brakuje dzieciom właśnie tego okiełznania w sieci, nauczenia dobrych manier w sieci, pokazania dziecku jakie konsekwencje niosą nieprzemyślane zdjęcia, posty wrzucone w czeluści internetu (w końcu co trafia do sieci w niej już zostaje).

Książka otworzyła mi oczy na wiele ważnych aspektów, do których wcześniej nie przywiązywałam wagi. To dobrze, że przeczytałam ją już teraz. I wiem ile z niej zastosuję w moim domu. Autorka książki to niesamowita kobieta, która pokazała mi proste lekcje życie, dzięki czemu na pewno łatwiejszy będzie start mojego syna w samodzielniejsze życie, zdobywania przyjaciół, czy nawet w przyszłości poszukiwania pracy. Bo przecież pewne zachowania wyuczone pozostaną nam już na lata, takie jak np. pierwsze spotkania i przedstawienie się, wyrobienie pierwszego wrażenia czy w realnym czy wirtualnym świecie jest niezwykle istotne, odpowiednie zwroty grzecznościowe, formy pisowni także.  

Książka Faye De Muyshondt pokazuje gdzie tkwią problemy, jak im zaradzić, autorka zachęca do ćwiczenia z dziećmi w domu, nie tylko mówienie "jak się przedstawiasz patrz na kogoś, podaj rękę, nie garb się" Poleca odgrywanie różnych scenek, wykonywanie zapisek przez dzieci pozwoli im lepiej zapamiętać pewne zachowania niż tylko sucha teoria wklepywana przez rodziców.
 
 

W książce możemy znaleźć wskazówki jak zachowywać się podczas pierwszych razów (spotkań po raz pierwszy), jak należy zachowywać się w sieci, czy warto wrzucać wszystko do sieci, jak pisać sms, e-maile, jak rozmawiać przez telefon, jak zachowywać się przy stole, jak być dobrym gospodarzem i gościem. Przygląda się także mowie współczesnych dzieci (slangom, przekleństwom). Wskazuje jak przeprowadzać rozmowę życzliwie, jak pomagać dzieciom w radzeniu sobie z porażkami, niepowodzeniami. Sugeruje jak zarządzać swoim czasem, jak być dobrym przyjacielem. Radzi co do wyboru upominków w ramach podziękowań i jak takie podziękowania powinny wyglądać.

To naprawdę niesamowita książka, która pomoże rodzicom wychować ich dzieci na odpowiedzialnych i kulturalnych obywateli. To nie tylko teoria, każda lekcja kończy się zadaniem, zadaniem dla dzieci, które rodzic ma im zlecić by utrwalić zasady, których uczy dany rozdział. To świetny pomysł, trochę na zasadzie lekcji- zabawy, a skutki na pewno większe niż tylko nasze rodzicielskie upomnienia "jak Ty mówisz" "Nie garb się" "nie tak się trzyma sztućce" etc. 
 

Polecam bo książka naprawdę jest rewelacyjna, jeśli chcecie ją mieć zapraszam do odwiedzanie Wydawnictwa Samo Sedno. zapraszam także do odwiedzenia i polubienia profilu facebookowego Wydawnictwa .

5 komentarzy:

  1. Nauka grzecznego zachowania,właściwie savoir vivru powinna mieć już początek od najmłodszych lat.Ja narazie uczę małego aby podawał rękę dziadkom na przywitanie z różnym skutkiem.Mamy tu wiele ważnych informacji i to bardzo życiowych Książka z pewnością jest warta uwagi w końcu takie złote zasady i podpowiedzi zaowocują nam w przyszłości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. poradnik wydaje sie ciekawy,niby każdy zna te zasady ale uczenie ich dziecka nie jest łatwe,warto sięgnąć po książkę

    OdpowiedzUsuń
  3. z checia bym poczytala ciekawi mnie bardzo

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger