10/22/2015 12:45:00 PM

Wydawnictwo MD- Kolorowanka z zadaniami dla chłopców


Kolorowanki, kolorowanki, mój syn uwielbia kolorować, niestety nie tylko kartki papieru, ściany, podłogi, meble, jednym słowem wszystko. Ale ja mimo wszystko staram się go wspierać, w końcu mnie też rodzice nie wyzywali o to jak wysmarowałam smołą pół nowego domu ;) Bo taki miałam popęd artystyczny;p

Kolorowanek u nas zawsze musi być zapas, synek sam wybiera którą będzie malować. Ostatnio wybrał sobie Kolorowankę z zadaniami dla chłopców. Co prawda kolorowana ta dla mojego niespełna 2latka to jeszcze zbyt duże wyzwanie i sama jestem w szoku, że tylko ją pooglądał i nie kolorował, jakby stwierdził "mamusiu za rok będę już to umiał".

Postanowiłam więc nieco mu pomóc, siadłam z nim na kolanach, wzięłam jego rączkę, czytałam kolejne zadania i próbowałam z nim rozwiązywać. Filipek miał wiele radości, chociaż nie lubi kiedy się nim steruje, nauka jedzenia łyżką u nas nadal trwa, bo za nic w świecie nie pozwala sobie pomóc. No ale pomimo początkowych protestów pozwolił sobie pomóc i wybraliśmy kilka zadań dla siebie.

Niestety nie mam zdjęć jak razem "pracujemy", bo byliśmy sami w domu, ale mam dowody na kolorowance;)


Kolorowanka z zadaniami to zbiór bardzo ciekawych zadań dla chłopców (jest także zbiór dla dziewcząt). Dzięki niej dziecko może ćwiczyć koncentracje, precyzje, spostrzegawczość. Łączą kolorowanie z zadaniami np. znajdź 5 rozgwiazd i pokoloruj obrazek, albo dokończ rysować według wzoru i pokoloruj obrazki. Jest też kilka zadań na znalezienie odpowiedniego cienia , różnic między obrazkami, odnalezienie prawidłowego drogi , łączenie punktów. Te zadania są jeszcze za trudne dla mojego dziecka, ale za rok na pewno do kolorowanki wrócimy:)

Zestaw kolorowanek z zadaniami to świetny zbiór dla dzieci w wieku 3-6 lat, które na pewno więcej rozumieją niż obecnie mój synek. To świetny sposób na ćwiczenie u dziecka spostrzegawczości, precyzji ruchów, dokładności, ćwiczenie skupiania uwagi, które na pewno przydadzą się w przyszłości (umiejętności).
Moim zdaniem to bardzo ciekawy sposób połączenia zabawy z nauką, do tego naprawdę zbiór zawiera sporo ciekawych kolorowanko-zadań, na pewno każde dziecko sobie znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolone.

Do tego kolorowanka teraz jest w promocyjnej cenie i kosztuje tylko 3,50, a więc tak niewiele, za tak wiele.

Polecam Wam odwiedzić stronę Wydawnictwa MD oraz do odwiedzeni i polubienia ich strony na facebooku.

6 komentarzy:

 1. Mój mały też pokazuje już swoje artystyczne zdolności wszędzie ;) Wspaniale,że kolorowanka zawiera coś więcej niż same rysunki do dodatkowo zadania uatrakcyjniają czas dziecku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. swietna kolorowanka wspaniała zabawa

  OdpowiedzUsuń
 3. mój synek z kolei nie przepada za kolorowaniem, za to uwielbia wszelkiego rodzaju zadania np. z naklejkami, labirynty itd.

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze troche i syn podrośnie do niej jemu wystarczy jak na razie czysta kartka albo kolorowanka zadania przydadzą sie na później

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger